🔵 Електронний бюлетень АУП - 18-29 жовтня 2021

Архів розсилок
AUP_golovna

ЕЛЕКТРОННИЙ БЮЛЕТЕНЬ АУП

18-29 ЖОВТНЯ 2021

Вітання усім!
Осінь у самому розпалі! 🍂
Вечори поступово стають довшими і всі ми шукаємо розваг у закритих приміщеннях.
У АУП є пара ідей з цього приводу👇

 

Глобальний тиждень медіа та інформаційної грамотності (Global Media and Information Literacy (MIL) Week), відзначається 24-31 жовтня. Ця міжнародна ініціатива започаткована у 2012 році та проводиться ЮНЕСКО для усіх зацікавлених сторін, щоб відзначити прогрес у критичному сприйнятті інформації. Академія української преси переконана, що активісти нашої країни мають невичерпний талант та без сумнівів вірить у кожного, хто популяризує медіаграмотність серед різних цільових аудиторій! Хочемо, щоб мотивація не полишала вас, а сяючі та вдячні погляди слухачів слугували джерелом для натхнення та енергії.


Konkurs_rezultati-01-scaled

ОГОЛОШУЄМО ПІДСУМКИ конкурсу медіатворчості для шкільних колективів

«Моя школа –медіаграмотна»

25 жовтня 2021 року відбулося засідання членів журі конкурсу медіатворчості для шкільних колективів «Моя школа – медіаграмотна».

З 62 заявок, які були надіслані на конкурс медіатворчості для шкільних колективів «Моя школа – медіаграмотна», обрано переможцями 14 робіт.

⭐ Результати конкурсу: https://bit.ly/2ZvVr9g

⭐ Запис прямого ефіру (28 жовтня): https://fb.watch/8XrmwTWtJR/


Snimok

Презентація

графічного роману та коміксу

від АУП

✅Як імунні клітини вірус долали: графічний роман (сценарій М. Каліберда; художник Н. Пендюр) є першим виданням в Україні, який у художній формі показує, як формується імунітет після вакцинації, розвиває навички критичної оцінки медіаповідомлень, розуміння власної ролі в запобіганні інфодемії та відповідальне ставлення до поширення «вірусної» інформації.

https://medialiteracy.org.ua/abetka/comics/

✅Щепле-що? Чомучки в пошуках відповідей про щеплення (сценарій М. Каліберда; художник І. Костюніна) розповідає про сміливі пошуки героя та героїні достовірної інформації про вакцини та вакцинацію, у яких їм допомагає чарівний джин. Герої зустрічаються з різними людьми, аналізують та критично оцінюють отриману інформацію та розбираються в питанні вакцинації.

https://medialiteracy.org.ua/abetka/graphic-novel/


Monitoring_veresen_Montazhnaya_oblast_1-scaled

Запрошуємо дізнатися результати другої хвилі контент-аналізу політичних новин провідних українських телеканалів. Дослідження буде презентоване 29 жовтня об 11:00 на сторінці АУП у Фейсбук.

Чим менше інформації отримує ваш мозок, тим потужніше працює уява — а це річ необмежена ні часом, ні віком, ні своїми масштабами. Нестача фактів, брак експертних позицій спричиняють «інформаційний» голод для кожної мислячої людини. Для того, щоб ви отримували якомога більш повноцінну та підтверджену інформацію, ми вдалися до точного підрахунку стану й динаміки політичного змісту новин українських телеканалів.


249903038_4603455639712441_7014049593997556374_n

28 жовтня відзначається Міжнародний день анімації (англ. International Animation Day) — міжнародне свято всіх тих, хто так або інакше причетний до анімації та мистецтва мультиплікації.

Напередодні цього дня художники-аніматори обмінюються програмами своїх фільмів і влаштовують прем'єрні покази творів.

Ми запрошуємо вас скористатися ресурсами Академії української преси, які дозволяють більше дізнатися як створюється анімафільм, щодо історії української анімації та зустрітися з чільними митцями.

Майстер-клас, де ми вчилися читати між зображеннями>>>

«Цар Плаксій та Лоскотон». Саме зараз учнівство 5 класу вивчає цей твір В. Симоненко і ми сподіваємося це стане у нагоді>>>

Подорож за завісу таємничого анімаційного світу з Іриною Сахалтуєвою та Оксаною Волошенюк:

https://medialiteracy.org.ua/tag/yak-zrobyty-multfilm/


ZHurnalistika_i_gazetniy_menedzhment_u_chasi_didzhitalizatsiji_2021_Montazhnaya_oblast_1

18-19 листопада Академія української преси за підтримки Фонду Конрада Аденауера проведе дводенний семінар «Журналістика і газетний менеджмент у час діджиталізації» у м. Київ.

На семінарі один з провідних медіаменеджерів Німеччини розкриє секрети ефективної організації діяльності традиційних медіа у добу переходу на цифрові носії. Учасників забезпечуємо харчуванням. Витрати на проїзд та проживання компенсуємо. Зареєструватися можна за посиланням 

Тренерами семінару будуть:

  • Вернер Д’Інка, екс-видавець газету «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг»
  • Валерій Іванов, президент Академії української преси.

konferentsiya_final

Розпочнемо з головного. Вже у листопаді ми проведемо VIII AUP global medialitacy fest: діджиталізація та гейміфікація. Це найочікуваніша ОФЛАЙНОВА ПОДІЯ ОСЕНІ 2021!

Ми повертаємося в офлайн, щоб розказати, обговорити, знайти нові можливості у стихії дистанційної роботи та навчання. І робимо це феєрично у форматі  — міжнародної attractive та interactive конференції.

Назва конференції:VIII AUP global medialitacy fest: діджиталізація та гейміфікація
Дата: 25-26 листопада 2021 року.
Локація: Київ.
Організатори: Академія української преси спільно з Deutsche Welle Akademie, Internews Network та IREX у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

Три «кити» на яких базуватиметься захід:

  • Геймифікація — покажемо новітні ігрові практики та механізми для подальшого застосування їх у вашій роботі;
  • Діджиталізація — порівняємо теперішнє і майбутнє усіх сфер цифрової трансформації;
  • Медіаграмотність — оцінимо теперішню значущість критично сприймати медіатексти, під час віртуальної симуляції дійсності протягом останніх двох років пандемічного життя.

Як вивести навчальний процес на новий рівень, використовуючи новітні можливості інтернету? Це одна з головних тем. Якщо вам потрібна відповідь — приходьте.

Реєстрація триває до 15 листопада за посиланням:  https://forms.gle/Qie68kM1kfqjcFsm8


UPRAVLENIE-NEUPRAVLYAEMYM-NEFORMALY-I-KGB-1-1

На зв'язку Георгій Почепцов!

Цього разу професор розкаже наступне.

👉 МИ ЖИВЕМО У СВІТІ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ РЕАЛЬНОСТІ: Ми не розрізняємо у своїй голові, звідки ми отримали інформацію про той чи інший об'єкт. Це породжує можливість «обману», коли фізичні свідчення можуть підмінюватися інформаційними та віртуальними.

👉 СВІТ, В ЯКОМУ МИ ЖИВЕМО: тобто щоразу ми маємо різні картини світу, хоча інфраструктура може бути схожою.

👉 КОМУ І НАВІЩО ЗНАДОБИЛАСЯ МЕНТАЛЬНА ВІЙНА: факт сьогодні нічого не означає, оскільки потужні машини інтерпретації з будь-якого факту можуть дійти потрібного висновку.


IMG_0236-scaled

Все буде медіаграмотно. Для кожного з нас!

Добре відомо, що лимон кислий і доводити протилежне — дивно. Проте, живучи в еру інтернету і безпробудного потоку сповіщень, багато(!) журналістів, як показує практика, не знають як працювати з інформацією в епоху фейкового безладдя! 

Глибоко переконані, якщо вірні інструменти будуть направлені на нокаутування маніпулятивного контенту і ми будемо знати про фейки рівно так само, як про лимон, який точно кислий — тоді усвідомленого збору, обробки та поширення медійних повідомлень буде більше, а випадків некваліфікованої роботи представників четвертої влади зменшиться. Детальніше: https://www.aup.com.ua/vse-bude-mediagramotno-dlya-kozhnogo-z-n/


248916601_4596619327062739_7574216100918253043_n

Тренінг для журналістів

«Стійкість до впливів та безпека журналістів: як працювати в еру інформаційного безладдя»

відбудеться у Полтаві!

📌3-4 листопада ми запрошуємо журналістів попрацювати з професійними тренерами: журналістами-практиками, медіаекспертами, фактчекерами, фахівцями з фізичної безпеки та психологами. Заходи спрямовані на розвиток критичного мислення, протидії дезінформації та особистої безпеки. Реєстрація до участі у проєкті>>>


Вдосконалюємося разом шляхом практики.

З Академією української преси це реально у будь-якому форматі!

Ви отримали цей лист, тому що підписані на електронну розсилку Академії української преси

Відмовитися від розсилки

Аби повідомити про зміну електронної адреси
надішліть повідомлення нам на електронну пошту info@aup.com.ua 

Відправлено через

SendPulse